Onsdag 4. mars inviterte Rogaland Ressurssenter og Karmøy Næringsråd til frokostmøte hos Techno Dive på Husøy. Rundt 30 deltakere fra ulike bedrifter på Haugalandet møtte opp til en inspirerende start på dagen.
Arrangementet startet med en kort introduksjon fra Rogaland Ressurssenter og en oppdatering om våre kommende arrangementer. Siden vi var samlet på Husøy, fortalte vi også litt om utviklingsprosjektet vårt Sirkulære Husøy. I tillegg fikk deltakerne en kort presentasjon av Karmøy Næringsråd og hvordan de jobber aktivt for næringslivet på Karmøy.
Deltakerne fikk deretter høre mer om den spennende hverdagen i Techno Dive, der daglig leder Frode Strand og forretningsutvikler Kristian Mørch Utseth fortalte om selskapets drift, tjenester og arbeidshverdagen for dykkerne i selskapet.
Et av høydepunktene var da Kristian ga oss et innblikk i utviklingen av deres nye digitale system, som skal hjelpe selskapet med å holde oversikt over personell og sertifikater. Løsningen er utviklet ved hjelp av Vibe-koding, der kunstig intelligens brukes som støtte i utviklingsprosessen.
Til tross for begrenset tradisjonell kodeerfaring har Kristian, som har utdanning innen innovasjon og industriell AI, utviklet systemet selv. Da han viste en live-demo av løsningen, ble det nærmest wow-stemning i rommet.
Det ble servert god frokost og kaffe, og det var også god tid til nettverksbygging og gode samtaler mellom deltakerne.
Vi håper mange gikk hjem med både ny kunnskap, inspirasjon – og kanskje noen nye kontakter.
Tusen takk til Techno Dive for gjestfriheten!
