Miljøledelse i praksis

RRS, Miljøfyrtårn og SVS

Forrige uke arrangerte vi fagdagen Miljøledelse i praksis, i samarbeid med Stiftelsen Miljøfyrtårn. Fagdagen ble ledet av våre Miljøfyrtårn-konsulenter Jan Thore og Rannveig, og samlet bedrifter som både er Miljøfyrtårnsertifisert eller er i prosess. Felles for de alle var at de ønsket å jobbe mer systematisk med miljøarbeidet sitt.

Gjennom fagdagen hadde vi fokus på hvorfor miljøledelse er viktig, og ikke minst hvordan virksomheter kan jobbe aktivt og kontinuerlig med forbedring i praksis. Et sentralt tema var den nye versjonen av LUMA, Miljøfyrtårns digitale verktøy for strukturert og systematisk miljøarbeid. Deltakerne fikk innsikt i hvordan LUMA kan brukes som et praktisk styringsverktøy i hverdagen – både for ledelse og ansatte.

Vi hadde også gleden av å få inspirerende innspill fra Per Sigurd Velde i Sandvold & Velde Supply AS, som delte erfaringer fra egen virksomhet. Med konkrete eksempler viste han hvordan bærekraft og miljøledelse kan være tett koblet til strategi, kultur og langsiktig verdiskaping – og hvordan systematisk arbeid gir reell effekt over tid.

Fagdagen bar preg av stort engasjement, gode spørsmål og aktive refleksjoner fra deltakerne. Det viser at stadig flere bedrifter ser verdien av å bruke miljøledelse som et verktøy for utvikling, struktur og forbedring – ikke bare som et krav, men som en konkurransefortrinn.

Vi vil si tusen takk til alle som deltok og bidro til gode diskusjoner.
Vi håper deltakerne går videre med ny giv og inspirasjon til å jobbe enda mer systematisk med bærekraft og miljøledelse i egen virksomhet.

Ønsker du å vite mer om hvordan Rogaland Ressurssenter kan bistå din bedrift – enten med Miljøfyrtårn, miljøledelse eller annen utvikling – ta gjerne kontakt!

Mer aktuelt

Julehilsen fra Rogaland Ressurssenter 🎄✨

Husøyaksjonen – et sterkt og fint initiativ

Sirkulære Husøy: Samarbeid om fleksible energiløsninger

Skroll til toppen
Hopp rett ned til innholdet